Historické oděvy

Historické oděvy nebo kostýmy z mého ateliéru nosí lidé zabývající se „živou historií“, šermíři při svých vystoupeních a průvodech, řemeslníci při městských slavnostech a jarmarcích, průvodci na hradech, zámcích a historických objektech.

Občas mohou být k vidění na výstavách a hodí se i do stálých expozic hradů a muzeí.

Nejvíce se věnují oděvům středověkým. Avšak ráda svůj repertoár rozšiřuji o oděvy z období renesance, 19. století a některé módní styly 20. století.

Studuji historické prameny, dobové střihy oděvů a technologie. Snažím se používat odpovídající materiály, zdobení a detaily. Vznikají tak oděvy přesně pro danou příležitost.

Kapitola sama o sobě jsou kousky na běžné denní nošení, které i tak většinou přiznávají inspiraci historickou módou nebo prvky fantasy.

GOTIKA

_MG_8067Hedvábné brokátové spodní šaty _MG_8073Vlněná suknice s podšívkou, lemy z liščí kožešiny _MG_8076Sametový bezboký šat s vlečkou, podšitý lnem _MG_8080Kabátec _MG_8085Vlněné vrchní šaty, inspirace nálezy Herjolfsnes _MG_8091Kašmírová suknice s lemy a jedním bočním rozparkem, dle vyobrazení z Velislavovy bible _MG_8098Zimní oděv _MG_8102Prosté lněné spodní šaty _MG_8110Lněný bezboký šat, čertova okénka zdobena karetkou _MG_8122Sametové vrchní šaty mi-parti s vlečkou a spoustou knoflíčků _MG_8100Tunika z hrubého hedvábí s vlněnými lemy _MG_8101Tunika z vlněno hedvábné látky s jemným lemováním _MG_8041Madona s dětátkem